Čelik - Nada 10 - 31

Ocjene: / 3
LošNajbolji

jRagbijaši Nade uspješno su završili jesenji dio sezone pobjedivši u 3. kolu RRC BiH prvaka ekipu Čelika.

Prema očekivanju ragbijaši Nade pobjedom su okončali jesenski dio natjecanja u regionalnoj RRC ligi. U zimskom ambijentu stadiona na Kamberovića polju splitski ragbijaši rutinirano su odigrali svoj posljednji ovogodišnji susret. Hladno vrijeme (temperatura -2) i borbeni domaćin uvjetovali su potpuni angažman splitske momčadi od prvog zvižduka suca Štiglića iz Beograda. Trudili su se domaći igrači da iskoriste za njih povoljnije uvjete igranja po hladnom vremenu. Trener Puljiz mudro je prepustio inicijativu domaćinima vjerujući u kvalitetniju tehničku i taktičku obučenost svojih igrača. Svi naleti domaćina razbijali su se o čvrsti i kompaktan bedem zgusnute Nadine obrambene formacije iziskujući veliki utrošak energije domaćih igrača.

U 12. minuti mladi Lerotić čita namjere protivnika te iznenada, vješto  presijeca jedno riskantno dodavanje domaćina te sa linije od 22 metra nakon pretrčanih 70 metara postiže zgoditak i dovodi u vodstvo svoju momčad. Nakon samo pet minuta igrači Čelika, još pod dojmom prvog šoka,  čine pogrešku a raspoloženi  Lerotić  dubokim prodorom remeti formaciju domaćina te odličnom asistencijom upošljava Popovića koji  uspješno  završava akciju splićana za vodstvo 12:0. U 34. minuti nakon dobrog bloka igrača skupa Lerotić  lažnjakom izbacuje iz igre nekoliko igrača Čelika te  ulazi u prostor iza leđa prve  obrambene linije domaćina gdje ga na širokom prostoru ne uspijevaju zaustaviti igrači zadnje linije obrane Čelika i Nada stiže do sigurnih 17:0. Tomislav Burazin započeo je  vrlo lijepu akciju u kojoj je sudjelovala skoro kompletna  splitska momčad  da bi je nakon više uspješno odigranih  faza završio  sam Burazin u posljednjoj  minuti prvog poluvremena. Momčadi na odmor odlaze uz sigurno vodstvo Nade 24:0.

U nastavku Nada kontrolira rezultat ponovno prepuštajući inicijativu domaćinu. Veliki trud i srčanost igrača Čelika isplatio se u 52. i 75. minuti kada  preko Smajlovića i Subašića smanjuju na 24:10. Točku na  i u posljednjoj minuti susreta stavljaju Čulić i Rosso za konačnih 31:10 za splitsku momčad. Nada je još jednom sigurno potvrdila status najbolje regionalne momčadi te osigurala odigravanje prve polufinalne utakmice u Splitu protiv mađarskog Esztergoma u proljetnom dijelu regionalnog natjecanja.

Visokom pobjedom u Beogradu Pobednik je zauzeo poziciju 2 u grupi A te će na proljeće
u drugom polufinalnom susretu biti gost HARK Mladost.

Ostali rezultati:

Grupa A     Beograd 30.11. 2013.   Pobednik Mozzart  -  KARC        67:27   (45:10)

Brupa B     Beograd  30.11. 2013.   BRK – Zagreb                              34:29   (12:15)